دوشنبه ٠٥ مهر ١٤٠٠
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
En
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
صفحه اصلی > گروه اطلاع‌رسانی و منابع علمی > فایل html پایگاه‌ها > پایگاه Uptodate 

 

راهنمای کاربردی جستجو در پایگاه Up TO Date

Uptodate پاسخگویی سوالات بالینی است. پایگاهی جامع و بروز است که شما را در جریان آخرین یافته­های بالینی قرار می­دهد. حاوی موضوع­های مختلف در 23 زمینه تخصصی پزشکی است. دارای لینک به چکیده­های Medline و یک بانک اطلاعات دارویی است.

Uptodate شامل پیشنهادات درمانی مبتنی بر بهترین  شواهد پزشکی است . توسط پزشکانی که در زمینه خود دارای تخصص و تبحر هستند نوشته می­شود بنا­بر این، می­توانید به پیشنهادات آن اطمینان کنید .

آدرس پایگاه: http://www.uptodate.com/contents/search 

جستجو:از طریق کلید واژه و عبارت مورد نظر  شامل: نام بیماری، علائم بیماری، رویکردها و اختلالات آزمایشگاهی، نام داروها، و رده های دارویی کاربر می تواند اخرین اطلاعات بروز را در زمینه سوال خود بدست آورد.

 

سایر فیلدهای جستجو: 1- اطلاعات ویژه بیماران: به بیمار در این خصوص در حد 3 تا 4 سوال (ریسک فاکتورها، علل بیماری، و ...) پاسخ می­دهد.  2- اطلاعات جدید: درمانهای پیشنهادی بر اساس مطالعات جدید و آن دسته از یافته­ها جدیدی است که در بروز رسانی تغییرات عملی Updates Practice Changing) با عناوین مهم و فوری مشخص می­شوند . بعلاوه Uptodate در حال دسته بندی و نظم دهی به این پیشنهادات درمانی است . بنابراین میتوان گستره آنها و کیفیت شواهد را سریعتر ارزیابی کرد .

3- تداخلات دارویی: تداخل بین دارو با دارو، تداخل دارو با گیاه،  دارویی گیاه دارویی با گیاه دارویی. کاربر می تواند با نام تجاری دارو اقدام به جستجو نماید و کدهای زیر تداخلات را نمایش می دهند:

A : نبود تداخلات

B: بدون نیاز به تغییر در دو دارو

C: نیاز به کنترل در دو دارو

D: تداخل دارویی و تغییرات لازم

X: اجتناب از بکاربری دو دارو

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 2014
 بازدید امروز : 421
 کل بازدید : 915404
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1/6094