دوشنبه ٠٥ مهر ١٤٠٠
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
En
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
صفحه اصلی > گروه اطلاع‌رسانی و منابع علمی > فایل html پایگاه‌ها > راهنمای پایگاه Scopus 

 راهنمای جستجوی پایگاه Scopus

دومين پايگاه اطلاعاتي چكيده و استنادي جهان است . اواخر سال 2004 از سوي الزوير ( ناشر هلندي ) راه اندازي شد. اين پايگاه با همكاري 21 موسسه  از سراسر جهان ارائه شده و به سرعت رقيب جدي موسسه اطلاعات علمي (ISI) شد.علاوه بر چكيده مقالات ، داراي فهرست منابع هر مقاله نيز بوده و بدين ترتيب امكان محاسبه تعداد استنادات به هر مقاله را فراهم مي كند . که شامل: 53000000 رکورد21950 عنوان 5000 ناشر ابزاری برای تجزيه و تحليل پژوهشهای مختلف؛  و محاسبه H-Index نويسندگان می باشد.

      نحوه دسترسي به پايگاه اطلاعاتي  Scopus

در محيط IP آدرس هاي دانشگاه آدرس مستقيم WWW.Scopus.com و يا مراجعه به وب سايت دانشگاه www.rums.ac.ir  لينك كتابخانه الكترونيك ، لينك Scopus  در محيط خارج از IP  آدرس هاي دانشگاه  با استفاده از سيستم VPN

تحلیل و ارزیابی و مقایسه : یکی از مهمترین مزایای پایگاه استنادی  اسکوپوس یا مهم ترین کاربرد آن امکان ارزیابی و تحلیل های متفاوت آن است . تحلیل نتایج بر چند نوع  است : نویسندگان، موضوع، مجله، مقاله.

انواع جستجو : جستجوی ساده ، جستجو از طريق نام نويسنده، جستجو از طريق عنوان سازمان،

جستجوي ساده: كليد واژه و يا عبارت مورد نظر را تايپ و دامنه جستجو را در فيلدهاي مورد نظر انتخاب و براي تركيب دو كليد واژه يا عبارت از عملگرهاي بولي  OR ,And ,Not  استفاده مي نماييم. بر اساس پوشش زماني ، نوع مدرك و زمينه موضوعي مي توان جستجو را محدود  کرد


 پالايش نتايج :

: در بالاي صفخه نمايش در نتايج جستجو، نام مجله، نام نويسنده ، سال انتشار ، نوع مدرك و موضوع به صورت تفكيك شده نمايش داده مي شود كه مي توان با استفاده از آنها نتايج جستجو را محدود و نتايج را پالايش نمود.


اجزاي يك ركورد بازيابي شده : 1- سال انتشار مقاله در فيلد Date2 -عنوان مقاله در فيلد Document 3-  اسامي نويسنده يا نويسندگان مقاله در فيلد Author 4- نام مجله ، جلد، شماره صفحه در فيلد Source Title 5- تعداد مقالاتي كه به مقاله مورد نظر استناد نموده اند در فيلد Cited by 6- چاپ مقاله بر روي لينك پرينت 7-براي وارد نمودن مشخصات مقالات انتخاب شده در نرم افزارهاي مرجع نگاري Export8- ارسال مشخصات مقاله از طريق Email 9- به منظور خيره مقالات انتخابي ADD to list را كليك نموده و براي مشاهده ليست مقالات ذخيره شده بر روي My list در بالاي صفحه كليك نماييد

.

جستجو بر اساس نام نويسنده : نام خانوادگي و سپس حرف اول نام نويسنده را تايپ نموده و بر روي Search  كليك نماييد. از ليست  جستجو  شده نام نويسنده مورد نظر را انتخاب نموده و بر روي Show Documents  كليك نموده با انتخاب تمامي مقالات بر روي View Citation Over view  كليك   H index نمودار  گرافيكي استناد به مقالات نويسنده نشان داده مي شود.


جستجو  بر اساس نام موسسه :

 کادر نام سازمان : شامل اطلاعاتی نظیر نام سازمان، شناسه وابستگی آدرس، و اشکال مختلف نام این دانشگاه است.کادرresearch: این بخش شامل تعداد مدارک، نویسندگان همکار ،نتایج  وبی ، امتیازات و تعداد مقالاتی که مولفان و محققان این دانشگاه در منابعی از سراسر جهان به چاپ رسیده است . Find potential affiliation matches: دانشگاههایی که با این دانشگاه همکاری داشته اند مشخص می شود.کادرcollaborating affiliation : این کادر نشان دهنده سازمانهای همکار است.

جستجوي پيشرفته :

در این نوع جستجو عملگرهای بولی و کد فیلدها جهت ایجاد فرمول جستجو مورد استفاده قرار می گیرند.

تحليل مقالات :

می توان یک یا چند مقاله را جهت تحلیل انتخاب کرد پس از انتخاب موضوع و مقاله مورد نظر می توان آن را مورد ارزیابی قرارداد.

 با کلیک کردن بر روی نوار  نشانه گذاری مقالات آنها را برای ارزیابی انتخاب کرد پس از انتخاب بر روی گزینه View citation over view کلیک نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 2290
 بازدید امروز : 442
 کل بازدید : 915425
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1/2343