پنج شنبه ٠١ مهر ١٤٠٠
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
En
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
صفحه اصلی > روابط بین‌ا‌لملل  > دستورالعمل تأييد مدارك دانش‌آموختگان جهت ارائه به مراكز خارجي 

دستورالعمل تأیید مدارک دانش‌آموختگان جهت ارائه به مراکز خارجی

مقدمه
اداره امور بین‌الملل آموزش دانشگاه یکی از ادارات زیرمجموعه آموزش کل است و وظیفه آن تأیید مدارک فارغ‌التحصیلان جهت ادامه تحصیل و یا اشتغال در مراکز خارجی است. در راستای تکریم ارباب رجوع و نظارت برحسن اجرای قوانین و تسهیل انجام امور دانش‌آموختگان جهت ادامه تحصیل یا اشتغال در خارج، دستور‌العمل ذیل صادر و فارغ‌التحصیلان بر اساس آن از تسهیلات ارایه شده توسط این اداره بهره مند خواهد شد.

تعریف فارغ‌التحصیل
دانشجویی که کلیه واحدهای درسی یکی از دوره‌های کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را طبق برنامه مصوب و بر اساس مقررات آیین‌نامه‌های آموزشی با موفقیت گذرانده باشد، فارغ‌التحصیل آن دوره شناخته می‌شود.

بند اول
تعهد فارغ‌التحصیلان 
به استناد ماده ۸ قانون تأمین امکانات تحصیل اطفال و نوجوانان ایرانی مصوب ۱۳۵۳ و اصلاحات بعدی، دانشجویان و هنرجویان دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها که در مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شرکت‌های مذکور آموزش می‌بینند، موظفند طبق تعهد‌نامه رسمی که بدو ورود برابر مقررات از آنان اخذ می‌شود، تعهدات خود را انجام دهند. در خصوص فارغ‌التحصیلان متعهد به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین دانشجویان، هیچگونه اقدامی میسر نمی‌باشد.

بند دوم‌
دریافت دانشنامه و ریزنمرات و صدور مجوز تحویل مدارک 
فارغ التحصیلان پس از انجام کلیه تعهدات مذکور در بند یک، قبل از هرگونه اقدامی بایستی اقدام به دریافت اصل ریزنمرات و دانشنامه نمایند و پس از صدور مجوز تحویل مدارک توسط اداره فارغ‌التحصیلان آموزش، جهت ادامه تحصیل و یا اشتغال در مراکز خارجی اقدام نمایند. 

بند سوم
تهیه مجوز وزارت بهداشت (فرم ۱۲)
بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت، فارغ‌التحصیلان بایستی جهت دریافت تأییدیه تحصیلی برای سه کشور امریکا، کانادا و انگلیس فرم شماره ۱۲ را پس از تکمیل به همراه مدارک مورد نیاز به دبیرخانه معاونت آموزشی دانشگاه تحویل و یا به پست الکترونیکی international_relations@rums.ac.ir ایمیل نمایند. این فرایند در آموزش یک روزه استعلام می‌گردد و لیکن دریافت پاسخ از وزارت بهداشت بطور میانگین ۲۰ روز زمان می‌برد. آموزش پس از دریافت پاسخ، مجاز به خدمت‌رسانی به این دسته از متقاضیان است. 

مدارک مورد نیاز
♦ یک قطعه عکس
♦ کپی پاسپورت از صفحاتی که مهر ورود و خروج دارد. 
♦ فرم تکمیل شده شماره ۱۲ (دریافت فرم شماره ۱۲)

بند چهارم
ارائه ترجمه مدارک 
جهت مکاتبه با ECFMG از طریق پرتال این مؤسسه، لازم است متقاضیان ترجمه مدارک خود را به بایگانی معاونت آموزشی تحویل نمایند. اداره امور بین‌الملل پس از تکمیل مدارک و دریافت هزینه، نسبت به مکاتبه با این مؤسسه اقدام خواهد نمود.
تبصره ۱: دانشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال تهیه و ترجمه ریز نمرات و سایر مدارک ندارد.
تبصره ۲: صحت ترجمه کلیه مدارک اعم از دانشنامه، ریزنمرات، دوره‌های کارآموزی و کارورزی و غیره که توسط دارالترجمه انجام شده است، به عهده فارغ‌التحصیل است و این اداره هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد. لذا عواقب و مشکلات ناشی از هرگونه اشتباه مترجم به عهده شخص متقاضی است.

بند پنجم
دارندگان گواهینامه MPH 
طبق مقررات وزارت بهداشت،چنانچه دانشنامه و ریزنمرات مقطع دکتری عمومی به تأیید مرکز خدمات آموزشی وزارت متبوع رسیده باشد، نیازی به مهر «ترجمه بلا مانع است» مرکز در ظهر گواهینامه MPH دانش‌آموختگان نبوده و مدرک مذکور پس از ممهور نمودن به مهر اداره امور بین‌الملل آموزش قابل ترجمه و تأیید می‌باشد. 

بند ششم
تحت هیچ شرایطی تأیید مدارک سایر دانشگاه‌ها جهت ارسال به خارج از کشور توسط دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان قابل‌انجام‌ نیست.

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 1047
 بازدید امروز : 281
 کل بازدید : 912969
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 2/9067