سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
En
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
صفحه اصلی > مدیریت توسعه و ارزیابی تحقیقات > پژوهشکده و مراکز تحقیقاتی  > مراکز تحقیقاتی مصوب دانشگاه > مرکز تحقیقات محیط کار (OERC) > اهداف و چشم‌انداز مرکز (OERC) 

اهداف و چشم انداز مرکز تحقیقات محیط کار
1. همکاری در برنامه ريزي همه جانبه جهت تحقق منويات مقام معظم رهبري در زمينه دستيابي به اهداف برنامه چشم انداز 20 ساله و نقشه جامع علمي كشور در رابطه با محیط کار و سلامت کارکنان و کارگران در مشاغل مختلف.
2. استفاده بهینه از امکانات جهت توسعه و بکارگیری دانش بشری در زمینه محیط کار و انجام پژوهشهای بنیادی و کاربردی ایمنی، بهداشت حرفه ای و بهداشت محیط در جهت ارتقاء برنامه هاي بهداشت حرفه اي و بهداشت محیط در صنایع و حرفه های مختلف جهت بهبود وضعیت سلامت کارکنان و بهبود وضعیت محیط زیست.
3. تعیین اولویت های تحقیقاتی محیط کار در شهرستان اعم از صنایع بزرگ و کوچک، معادن، کشاورزی و ادارات و مراکز خدماتی و درمانی.
4. ایجاد مرکز ثبت داده ها و اطلاعات مربوط به حوادث و بیماری های شغلی، مشکلات زیست محیطی صنایع و سایر ادارات و سازمان ها جهت انجام تحقیقات و استفاده مراکز مختلف تحقیقاتی، صنعت، معدن، کشاورزی و ادارات و مراکز خدماتی و درمانی .
5. تربیت نیروی انسانی محقق و مجرب در زمینه های محیط کار در سطوح مختلف علمی
6. ایجاد انگیزه، ترغیب، تشویق، جلب مشارکت در بکارگیری محققین اعم از اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های بهداشت حرفه ای، ارگونومی، ایمنی، بهداشت محیط، سم شناسی و سایر رشته های مرتبط جهت انجام تحقیقات مربوطه.
7. جلب حمايت همه جانبه بخش صنعت و ديگر نهادهاي دولتي وغير دولتی به منظور ارتقاء سطح همکاری و تلاش در حل مشکلات ایمنی و بهداشت محیط کار آنها.
8. تشکیل هسته های تخصصی پژوهشی مرتبط با موضوعات مختلف بهداشت محیط کار در مرکز با حضور کلیه علاقمندان پژوهش با ایجاد فضای رقابتی و بهره مندی از مزایای مادی و معنوی متناسب با میزان مشارکت و جلب گرانت از صنایع بزرگ و کوچک، معادن، کشاورزی و ادارات و مراکز خدماتی و درمانی.
9. ایجاد زمینه و بستر همکاری علمی با سایر مراکز تحقیقاتی و آموزشی استان وکشور
10. ارائه خدمات و مشاوره تخصصی پژوهشی در زمینه محیط کار به مراکز صنعتی و خدماتی اعم از صنایع بزرگ و کوچک، معادن، کشاورزی و ادارات و مراکز خدماتی و درمانی .
11. ایجاد و تاسیس آزمایشگاه سیار تحقیقاتی در زمینه بهداشت محیط کار جهت استفاده در دورترین مراکز صنعتی، معادن، کشاورزی و غیره.
12. برگزاری کارگاه های روش تحقیق در زمینه بهداشت محیط کار.
13. تهیه و تولید مواد آموزشی در زمینه ایمنی و بهداشت محیط کار متناسب با سطح علمی مخاطبین.
14. انتشار مجله علمی- پژوهشی تخصصی معتبر در زمینه بهداشت محیط کار به زبان فارسی و انگلیسی.
15. مشارکت و برگزاری کنفرانس و همایش های تخصصی در زمینه بهداشت محیط کار

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 762
 بازدید امروز : 416
 کل بازدید : 510677
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.9370